در این مقاله ، می خواهیم یک راهنمای جامع و مفید درباره خرید ویپ بنویسیم تا از اشتباهات شما هنگام خرید ، جلوگیری کنیم. متاسفانه بسیاری از دوستان ، به دلیل استفاده از توضیحات و مشاوره های اشتباه ، در خرید خود دچار اشتباهاتی می شوند که گاه در خرید خود سر در گم می شوند ، یا پس از خرید ، به نتیجه ی دلخواه خود نمی رسند. اگر واقعا قصد کنار گذاشتن سیگار و قلیان و جایگزین کردن وسیله ای سالم تر دارید ، پیشنهاد می کنیم به فایل صوتی که آماده کرده ایم ، به صورت کامل گوش کنید.

 

همچنین در انتهای این مطلب ، بر اساس تجربه ی صحبت های ما و مشتریان عزیز ، به سوالات متداولی که ممکن است در ذهنتان پیش بیاید ، پاسخ داده ایم.

برای شروع چه چیز هایی لازم دارید ؟ در راهنمای خرید ویپ بخوانید

جویس E-Juice : انتخاب درست جویس بسیار مهم است

ویپ ها ، بدون وجود مایعی به نام جویس ، استفاده ای ندارند. جویس یک مایع مصرفی غلیظ و طعم دار است که نیکوتین دارد. نیکوتین موجود در جویس ، مقدار های متفاوتی دارد و در واقع ، با انتخاب نیکوتین جویس ، شما تصمیم می گیرید که هنگام ویپینگ ، نیکوتین بیشتری استفاده کنید یا کمتر ( بخوانید : جویس ویپ چیست ؟ ) . در دستگاه ها ، چیزی برای تنظیم نیکوتین وجود ندارد و تنها جایی که نیکوتین را مشخص می کنید ، هنگام خرید جویس است.

جویس ویپ در خرید ویپ

جویس ها همچنین طعم های متنوعی دارند. تنباکو ، مزه ی توتون سیگار ( اما بدون بوی بد سیگار ! ) ، بلوبری ، خامه ، توت فرنگی ، کوکی کره ای و بسیاری دیگر . جویس ها بسته به میزان مصرف شما ، بین ۲۰ روز تا ۱ ماه استفاده می شوند. البته واضح است که اگر مصرفتان زیاد یا کم تر شود ، جویس شما نیز زود تر یا دیر تر تمام می شود.

بنابراین ، به علاوه ی خرید ویپ ، به خرید جویس نیز احتیاج دارید. درباره ی اینکه چه نیکوتینی و چه طعمی برای شما مناسب است ، کمی پایین تر به آن پاسخ خواهیم داد.

باتری Battery ( برای بعضی دستگاه ها )

در راهنمای خرید ویپ ، چندان درباره انتخاب باتری توضیح نداده ایم و برای اطلاعات بیشتر درباره باتری ها ، می توانید اطلاعات در صفحه هر باتری را مطالعه کنید.

بعضی از دستگاه ها باتری داخلی دارند و شما نیازی به خرید باتری جداگانه ندارید. اما برای برخی دستگاه ها شما به باتری احتیاج دارید و معمولا تعداد باتری مورد نیاز ، یکی یا دو تا ، بر اساس مدل دستگاهی که می خرید متفاوت است. برای تمام ویپ هایی که باتری خور هستند ، یک نوع باتری یک شکل اما با مدل های متفاوت وجود دارد که به نام باتری ویپ 18650 شناخته می شود و برای تمام دستگاه ها ، قابل استفاده است.

ما در صفحه ی هر دستگاه ، جزئیات آن را به طور کامل توضیح داده ایم و در صورت نیاز دستگاه به باتری، شما نوشته ی ” درگاه باتری تکی یا دو تایی ” و ” باتری به صورت جداگانه فروخته می شود ” را در میان مشخصات لیست شده مشاهده خواهید کرد.

تفاوت چندانی ندارد که چه برندی را برای خرید باتری انتخاب می کنید. اما پیشنهاد ما سونی ، ای دبلیو تی ، بیسن ، مکسجو و افست است. در میان باتری های ارزان قیمت نیز ، باتری Power Xtra باتری مناسبی است.

باتری های ویپ را اینجا ببینید : باتری ویپ

سیگار می کشید یا قلیان ؟

مقاله ی راهنمای خرید ویپ ، به منظور کمک به شما در انتخاب صحیح دستگاه نوشته شده است. بنابراین ، انتخاب نوع دستگاه بر اساس نوع مصرف شما بسیار اهمیت دارد. بین این که سیگاری هستید و میخواهید ویپ را جایگزین آن کنید ، تا آنکه اهل قلیان باشید و ویپ بکشید ، تفاوت های بسیاری وجود دارد. سیگاری ها نیکوتین بیشتری می خواهند و قلیانی ها ، کام دهی زیاد را می پسندند. در بین ویپ ها نیز تفاوت زیاد است و دقیقا برای هر نوع مصرف کننده ، یک نوع مشخص دستگاه تولید می شود. پس این که بدانید دقیقا کدام خانواده از دستگاه ها برای شما مناسب است ، اهمیت زیادی دارد و از شما می خواهیم در این مرحله ، دقت کنید. به طور کلی ویپ ها به دو دسته اصلی به نام پاد سیستم و ویپ تقسیم می شوند . ویپ های پاد سیستم دستگاه های کوچک تری هستند و معمولا کام دهی آن ها خیلی زیاد نیست. ویپ های معمولی ، عموما دستگاه های بزرگ تر ، معمولا دارای صفحه نمایش و کام دهی آن ها زیاد است. در عکس پایین هر دو نمونه را در مقایسه با کف دسف نشان داده ایم. اگر تصویر زیر را نگاه کنید ، احتمالا متوجه تفاوت اصلی آن ها خواهید شد.

راهنمای خرید ویپ و پاد سیستم

اگر سیگار می کشید

اگر سیگاری هستید ، احتمالا نیکوتین بیشتری نیاز دارید و کام دهی زیاد ، چندان برایتان مهم نیست. البته در این فایل راهنمای خرید ویپ ، دستگاه هایی که به سیگاری ها پیشنهاد می کنیم هم ، از سیگار کام دهی نسبتا بیشتری دارند. همانطور که می دانید ، پاد سیستم ها کام دهی نسبتا کمتری دارند و به همین دلیل می توانید روی آن ها ، از جویسی استفاده کنید که نیکوتین تقریبا بیشتری دارد.

در نظر بگیرید که پاد سیستم ها ، دقیقا مثل ویپ ها هستند و ضرر آن ها بسیار کمتر از سیگار است.

پاد سیستم ها همچنین به دلیل اندازه ی کوچک تر ، به راحتی در جیب جا می شوند و به سادگی می توانید آن ها را با خود جا به جا کنید. البته در نظر بگیرید که استفاده از پاد سیستم ها بسیار ساده تر از ویپ ها است و آنها نگهداری کمتری نیاز دارند.

باتری در پاد سیستم ها

بیشتر پاد سیستم ها معمولا باتری داخلی دارند و شما نیازی به خرید باتری جداگانه ندارید. این باتری ها داخل دستگاه نصب شده اند و نیازی به نصب آنها نیست. هنگامی که پاد سیستم خریداری می کنید ، به عدد باتری در مشخصات آن ها دقت کنید. معمولا باتری های بالاتر از 500mAh ( میلی آمپر ) ، برای مصرف ۸۰ درصد روز کافی هستند. همچنین این دستگاه ها به سرعت شارژ می شوند.

کام دهی ضعیف تر ، پاد سیستم را برای مصرف نیکوتین بالاتر مناسب می سازد. به جویس هایی که نیکوتین آن ها مناسب برای افراد سیگاری است و باید روی پاد سیستم استفاده شوند ، به اصطلاح سالت نیکوتین گفته می شود. سالت نیکوتین ها بر اساس نیکوتین ، دارای نیکوتین های ۲۵ ، ۳۰ ، ۳۵ و ۵۰ میلی گرم هستند. البته این عدد ها را با نیکوتین سیگاری که می کشید مقایسه نکنید !

چه نیکوتینی برای من مناسب است ؟

در مقاله راهنمای خرید ویپ ، به شما خواهیم گفت که چه نیکوتینی را انتخاب کنید. روش محاسبه ی نیکوتین موجود در سالت ها و جویس ها ، با سیگار و قلیان کاملا متفاوت است و در عمل ، هنگامی که پاد سیستم می کشید ، نیکوتینی که دریافت می کنید ، برابر با سیگارتان است. در جدول زیر ، نیکوتین های پیشنهادی برای هر نوع مصرف کننده وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

نوع سیگارمیزان مصرف ( روزانه )سالت نیکوتین پیشنهادی
وینستون اولترا ، وینستون لایت و مشابه۱۰ نخ به بالا۲۵ ، ۳۰ ، ۳۵ میلی گرم
وینستون قرمز و مشابه ( سنگین )۱۰ نخ به بالا۵۰ میلی گرم

طعم های تنباکویی را پیشنهاد می کنیم

تمامی سالت نیکوتین ها را در صفحه سالت نیکوتین مشاهده کنید.

در میان سالت هایی که تهیه می کنید ، طعم تنباکویی را برای سیگاری ها پیشنهاد می کنیم . چون سیگاری ها معمولا طعم های خنک و میوه ای را زیاد نمی پسندند. طعم های تنباکویی مزه ی توتون نسوخته ی سیگار را دارند ، اما بوی سوختگی و بوی بد کاغذ سیگار را هرگز حس نخواهید کرد. این طعم ها در دو نوع مختلف موجود هستند.

راهنمای خرید سالت نیکوتین ویپ

تنباکو با طعم دهنده های دیگر

بسیاری از سالت های تنباکویی ، طعمی ترکیبی دارند. یعنی طعم تنباکوی خالص ، ترکیب شده به همراه طعم دهنده های دیگر مثل وانیل ، خامه ، قهوه ، کاستارد ، شکلات و مزه هایی از این دست هستند. این طعم ها مناسب برای افرادی اند که دوست دارند مزه ای گرم و ملایم ، همراه با شیرینی کم ، متوسط یا زیاد تجربه کنند. این طعم ها برای بسیاری از افرادی که پاد سیستم را جایگزین سیگار می کنند ، مفید هستند.

نمونه هایی از این سالت ها ، سالت نیکوتین وی سی تی رایپ ویپز و سالت نیکوتین کوبانو ویگاد است.

تنباکو ی خالی

بعضی از سالت های تنباکویی ، طعمی از تنباکوی خالص دارند. یعنی مزه ی خالص و کلاسیک تنباکو را می پسندند و شیرینی یا مزه های دیگر مثل وانیل و کارامل ، آن ها را اذیت می کند. این سالت ها ، تلخ نیستند ؛ بلکه مزه ای بالانس شده از تنباکوی خالص و برگ سیگار دارند. اگر مزه های خالی تنباکویی را دوست دارید ، این سالت ها را پیشنهاد می کنیم.

نمونه هایی از این سالت ها ، سالت نیکوتین تنباکو خشک ویگاد و سالت نیکوتین کوبان سیگار بی ال وی کی است.

هر سالت نیکوتین برای چه مدت مناسب است؟

هر سالت به طور میانگین بسته به مصرف شما ، بین ۲۰ روز تا یک ماه کافیست . هر چه میزان مصرف شما بیشتر باشد ، سالت شما نیز زود تر به اتمام می رسد. نمی توان دقیقا گفت که با چند دقیقه استفاده روزانه ، چقدر سالت شما عمر خواهد کرد ، اما به طور تقریبی ، مثلا اگر روزی یک پاکت سیگار می کشید ، یک بار پر کردن مخزن دستگاه شما برای یک روز کافی است.

پیشنهاد چند پاد سیستم

در مقاله ی راهنمای خرید ویپ ، سه پاد سیستم مشهور و تاپ بازار را به شما معرفی خواهیم کرد.

اگر سیگار می کشید و کمی در خرید خود بر سر کامدهی بیشتر یا نیکوتین بیشتر شک دارید ، اینجا کلیک کنید.

اگر قلیان می کشید

اگر مصرف کننده ی قلیان هستید ، شما قلیان را در اولویت اول برای کام دهی بیشتر می کشید. البته برخی از افرادی که سیگار می کشند نیز کام دهی را به نیکوتین بیشتر ترجیح می دهند. بنابراین اینکه دستگاهی انتخاب کنید که کام دهی خوبی داشته باشد ، برایتان مهم است. در این مورد شما باید به دنبال ویپ هایی بگردید که حالت کار کرد آن ها DTL یا اصطلاحا مستقیم به ریه است. این ویپ ها دریچه هوای بزرگی دارند و به دلیل ورود هوای زیاد ، کام دهی بیشتری تولید می کنند.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردید ، ویپ ها از نظر اندازه ، دستگاه های نسبتا بزرگ تری هستند و چند مدل مختلف دارند. برخی از آنها طراحی قلمی شکل دارند و برخی دیگر استایل مستطیل مانند. تفاوت هایی بین این دو مدل طراحی وجود دارد که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم. اما قبل از آن ، به چند سوال مهم پاسخ داده ایم که مطالعه آن ها را به شما پیشنهاد می کنیم.

باتری داخلی یا باتری خور؟

ممکن است بر اساس تحقیق های قبلی شما ، به این نتیجه رسیده باشید که باتری خور ها از باتری داخلی ها بهتر هستند و دلیل آن را هم این شنیده باشید که اگر باتری آن ها خراب شود ، تعمیری در کار نیست.

در نظر بگیرید که تقریبا تمام ویپ های پاد سیستم که سیگاری ها استفاده می کنند ، همگی باتری داخلی هستند. این که اگر باتری داخلی دستگاهتان آسیب ببیند نمی توانید آن را تعمیر کنید ، یک فرض اشتباه است. دو دلیل اصلی برای این فرض اشتباه وجود دارد. به این دلایل دقت کنید :

  1. باتری داخلی ها ، فقط در شرایط خاص مثل شارژ با شارژر غیر استاندارد خراب می شوند.
  2. هزینه تعویض باتری دستگاه های باتری خور با هزینه تعمیر دستگاه های باتری داخلی دقیقا برابر است.
  3. عمر باتری های داخلی ، دقیقا با باتری های جداگانه برابر است.

بنابراین ، اهمیت چندانی ندارد که دستگاهی که تهیه می کنید ، باتری داخلی باشد یا باتری خور.

آیا تنظیمات و صفحه نمایش در دستگاه برای من کاربردی است؟

صفحه نمایش و تنظیمات در دستگاه های ویپ ، معمولا روی دستگاه های قلمی یافت نمی شود. ویپ های مستطیل شکل یا به اصطلاح کتابی مانند ، معمولا تنظیمات دارند و یک صفحه نمایش کوچک برای نمایش تنظیمات آن ها ، وجود دارد.

صفحه نمایش و تنظیمات به طور کلی چند مورد را نمایش می دهند که دو مورد از اصلی ترین آنها را توضیح می دهیم.

توان خروجی ، وات

توان خروجی عددی است که می توانید آن را تنظیم کنید. با این عدد ، هر چه بالاتر باشد ، دستگاه کام بیشتری به شما می دهد. ما پیشنهاد می کنیم که چندان درگیر دستگاه های ۲۲۰ وات و عدد های نجومی نباشید ؛ چون شما معمولا بیشتر از ۸۰ وات نمی توانید ویپینگ کنید. نه به دلیل کشش دستگاه ، بلکه به دلیل حجم ریه شما ، کام دهی دستگاه ها معمولا بین ۶۰ ، ۷۰ وات ، کام دهی بسیار زیادی دارند.

اینکه بتوانید توان خروجی دستگاه را تنظیم کنید ، به شما کمک می کند تا کام دهی ایده آل خود را پیدا کنید. برای بعضی از افراد ، ممکن است کام دهی دستگاه بیش از حد زیاد باشد و آن ها را اذیت کند.

میزان شارژ باتری

روی صفحه نمایش ، میزان شارژ کنونی باتری نشان داده می شود. البته در دستگاه هایی که صفحه نمایش ندارند نیز ، یک LED وجود دارد که با تغییر رنگ ، میزان شارژ را به شما نشان می دهد.

ویپ های قلمی یا مستطیلی ( دیجیتال ) ؟

ممکن است این سوال ذهن شما را خیلی درگیر کند. مقاله راهنمای خرید ویپ را تا آخر بخوانید یا به فایل صوتی گوش کنید ، تا اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

ویپ های قلمی تنظیمات و صفحه نمایش ندارند و به همین دلیل ، معمولا قیمت آن ها از دستگاه های مانیتور دار پایین تر است. اما کیفیت بسیار خوبی دارند و نسل جدید آن ها ، کام دهی هوشمندی دارند. معمولا این دستگاه ها ، بین ۵۰ تا ۸۰ وات هستند و بسته به شارژ دستگاه و کویلی که روی آن نصب می کنید ، کام دهی آن ها کم و زیاد می شود.

همچنین به دلیل وجود باتری داخلی قوی ، معمولا پاسخگوی مصرف شما در یک روز کامل هستند. به سرعت هم شارژ می شوند و می توانید در هر جا با یک کابل Micro USB آن ها را شارژ کنید. اگر یک جایگزین خوش دست با کام دهی و طعم دهی خوب به جای قلیان می خواهید ، قلمی ها انتخاب خوبی هستند.

ویپ های دیجیتال که معمولا طراحی کتابی مانند دارند ، به دلیل داشتن تنظیمات ، مناسب افرادی هستند که کام دهی دلخواه خودشان را دوست دارند. یعنی دوست دارند کام دهی کم تر یا بیشتر را بر اساس جویسی که استفاده می کنند تنظیم کنند.

اگر فکر می کنید که دوست دارید کام دهی دستگاهتان را به دلخواه تنظیم کنید، ویپ های دیجیتال را بررسی کنید.

چه جویسی بگیرم ؟

جویس های بسیار متنوعی برای ویپینگ تولید شده است. این جویس ها طعم های بسیار مختلفی دارند. از انبه ، انگور ، خامه و شکلات گرفته تا حتی طعم های تنباکویی . انتخاب جویس مناسب بسیار آسان اما اهمیت زیادی دارد. ما پیشنهاد می کنیم اگر قبلا سیگار می کشیده اید ، از طعم های گرم مثل طعم های تنباکویی یا دسری شروع کنید.

همچنین اگر از قلیان به ویپ می آیید، طعم های خنک میوه ای را امتحان کنید. درباره مقدار نیکوتین هم اگر نیکوتین اهمیت خاصی برایتان ندارد ، می توانید نیکوتین ۰ میلی گرم ( جویس بدون نیکوتین ) یا ۳ میلی گرم ( حداقل نیکوتین جویس ها ) را بگیرید. سنگینی جویس ها ، بر خلاف قلیان در ویپ به طعم آن ها بستگی ندارد. بلکه هر چه نیکوتین جویسی که استفاده می کنید بیشتر باشد ، کام دهی سنگین تر و گیرایی آن بیشتر می شود. بنابراین اگر کمی سنگینی بیشتر را می پسندید ، جویس نیکوتین 6 را بررسی کنید.

پیشنهاد چند ویپ با کیفیت

پاد ماد ها ، دستگاه های دو کاره ، نسل جدید ویپ ها

همه پاد ماد ها را اینجا ببینید : پاد ماد

اگر شک دارید که کام دهی بیشتر برایتان مهم تر است یا میزان نیکوتین ، پیشنهاد ما دستگاه های دو کاره ی پاد ماد است. این دستگاه ها آخرین نسل از ویپ های تولید شده هستند. این ویپ ها ، کوچک و خوش دست اند و همه ی آن ها ، صفحه نمایش و تنظیمات دارند. همچنین به دلیل پشتیبانی از چندین کویل مختلف ، روی آن ها هم می توانید سالت نیکوتین ( جویس نیکوتین بالا ، برای سیگاری ها ) و هم جویس معمولی ( جویس نیکوتین پایین ، کام دهی زیاد ) بکشید.

فرض کنید شما سیگاری هستید و یک پاد سیستم با یک سالت نیکوتین خریداری کرده اید . پس از اولین استفاده ، متوجه می شوید که کام دهی بیشتر برایتان مناسب تر است تا نیکوتین بیشتر. حالا شما باید یک ویپ با یک جویس بگیرید تا به نیازتان پاسخ دهید و این یعنی یک هزینه ی اضافی.

اما اگر از همان ابتدا پاد ماد می گرفتید ، با این مشکل مواجه نمی شدید و تنها کافیست یک جویس خریداری کنید و حالا با کام دهی بیشتر ، از آن لذت ببرید. پاد ماد ها ، به شما امکان استفاده از سالت نیکوتین و جویس را در یک دستگاه می دهند. این دستگاه ها همچنین تنظیمات دارند تا کام دهی را از کمترین تا بیشترین حالت ، تنظیم کنید.

پیشنهاد چند پاد ماد با کیفیت

در فایل راهنمای خرید ویپ ، همچنین چند پاد ماد خوب و پر فروش بازار را به شما معرفی می کنیم.